Praca po urlopach związanych z rodzicielstwem często wcale nie była powrotem. Może się zdarzyć, że naszego miejsca pracy już nie ma, może ktoś inny ja zajął i uznano, że tak jest lepiej. A może po prostu nie chcemy wracać, ale zacząć coś innego, od nowa lub wrócić do pomysłów sprzed lata. Czasem staje nam na drodze niepewność: co właściwie chcę robić, jak to pogodzić z towarzyszeniem dziecku w rozwoju.
W Fundacji Makatka znamy te wszystkie rozterki z wielu stron, dlatego chcemy w Osnowie przeprowadzić program, który nazwałyśmy 

 Inkubator Osnowowy

O co chodzi?

Chcemy zapewnić matkom możliwość otrzymania wsparcia w zakresie decyzji o dalszej drodze zawodowej, podjęcia nowej pracy lub otwarcia własnego biznesu. I to nic nowego, takich programów jest mnóstwo. Ale u nas ważnym, a czasem najważniejszym komponentem będzie możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej, w której dziecko można zostawić pod opieką animatorki. Z naszego doświadczenia wiemy, że praca z dzieckiem u boku jest o wiele mniej efektywna niż kiedy jest zaopiekowane, ale całkiem blisko. Przetestowałyśmy to w Osnowie osobiście i słyszałyśmy dziesiątki razy od zadowolonych Gości.

Co chcemy zaoferować Uczestniczkom?

Cowork

60 godzin do wykorzystania w naszym coworku z animacją dla dzieci

Mentoring

Dopasowane do potrzeb Uczestniczek mastermindy lub indywidualne konsultacje

Szkolenia

Również dopasowane do potrzeb Uczestniczek

Sesja zdjęciowa

Profesjonalna, do tworzenia wizerunku w mediach społecznościowych i na stronie internetowej lub rodzinna.

Wsparcie finansowe

Pitch deck fight lub spotkanie z inwestorami dla chcących rozwijać własny biznes

Kiedy?

Tego jeszcze nie wiemy. Szukamy finansowania na różne sposoby. Jednym nich jest crowdfunding. 

Sprawdź naszą zbiórkę dla Osnowy, dzięki której nasz projekt może mieć szansę ruszyć wiosną 2024.