Osnowa ogólnie

 1. Wejściówki i karnety można kupić przez naszą stronę internetową: http://osnowa.fundacjamakatka.pl/
 2. Jeśli nie masz wykupionej wcześniej wejściówki, możesz ją nabyć, skanując kod QR dostępny w holu. Daj znać, gdyby ten sposób nie zadziałał. Nie mamy możliwości przyjmowania płatności gotówką.
 3. Jeśli ktokolwiek z wybierających się do nas czuje się niewyraźnie, prosimy, by rozważył przybycie. Gościmy również maluszki i kobiety w ciąży – nie chcemy ich narażać na kontakt z bakterami i wirusami, który mógłby mieć dla nich skutki o wiele poważniejsze niż dla nieciężarnych dorosłych i starszych dzieci.
 4. Hol to dobre miejsce na pozostawienie wózka, ale gdyby skończyło się tam miejsce, całkiem dobrze sprawdzi się też kuchnia.
 5. Chcemy, by Osnowa była przyjazna dla ludzi w każdym wieku, również tych najmłodszych, dlatego prosimy, by po naszych podłogach chodzić w obuwiu zamiennym lub skarpetkach (również w okresie letnim).
 6. Zielony (s)pokój jest przeznaczony do pracy i wyciszających zabaw jak czytanie książeczek czy układanie puzzli. Prosimy, by szaleństwa zostawić za ścianą 😉
 7. Bawialnia jest przestrzenią na szaleństwa, ale w granicach rozsądku 😉 Prosimy, by używać zabawek i sprzętów zgodnie z ich przeznaczeniem, a wszelkie uszkodzenia czy usterki niezwłocznie zgłaszać naszemu zespołowi.
 8. Po szaleństwach, prosimy o odłożenie zabawek na półkach.
 9. Bawialnia jest odpowiednia dla dzieci od 6 lat. O ile nie zostało to wcześniej zgłoszone (przez formularz lub bezpośrednio zespołowi w Osnowie), dzieci pozostają cały czas pod opieką rodziców lub opiekunów. Opiekunowie odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci lub wyrządzone przez nie szkody. Dzieci nie mogą być pozostawione bez opieki.
 10. Książki i gry z górnej półki są do Waszej dyspozycji. Można je również wypożyczyć po zgłoszeniu naszemu zespołowi.
 11. Nalegamy bardzo mocno, by nie jeść i nie pić w bawialni – w tym celu zapraszamy do kuchni!
  Kuchnia jest do Waszej dyspozycji w pełnym zakresie sprzętowym (ekspres kapsułkowy, podgrzewacz do wody z filtrem, kuchenka mikrofalowa, lodówka, piekarnik, kuchenka – o ile pojawią się garnki), z wyposażeniem (kubki, szklanki, talerze etc) oraz zapasem kaw i herbat. Można z nich korzystać do woli, pamiętając, by po sobie posprzątać. Niestety nie mamy zmywarki (jeszcze!).
 12. Kuchnia również może służyć do pracy, jeśli komuś to pasuje.
 13. W kuchni dostępna jest apteczka z podstawowym wyposażeniem.
 14. Pięknie prosimy o segregowanie śmieci! Kosz na zmieszane znajduje się pod zlewem, natomiast na bio, papier oraz tworzywa sztuczne pod czarną ścianą przy końcu blatu.
 15. Również w łazience mamy osobne kosze na pieluchy i inne odpady higieniczne oraz na ręczniki papierowe i tu również nalegamy na przestrzeganie tego podziału.
 16. Do dyspozycji Gości są zapasowe ubranka dziecięce, które można znaleźć w górnej szufladzie przewijaka. Można śmiało korzystać w razie potrzeby, będziemy wdzięczne za darowiznę na cele statutowe Fundacji w zamian.
 17. Na terenie Osnowy obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, środków odurzających oraz palenia papierosów (również e-papierosów).
 18. Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w Osnowie (ale jak coś znajdziemy, postaramy się przechować 🙂 )
 19. Godziny otwarcia Osnowy to 10:00-13:00 i 16:00-19:00 od poniedziałku do piątku oraz niektóre soboty od 14:00 do 18:00 – o wszelkich aktualizacjach godzin otwarcia będziemy informować na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/osnowa.by.makatka

Regulamin opieki i animacji

 1. W Osnowie istnieje możliwość powierzenia opieki nad dzieckiem będącej na miejscu animatorce. Aby skorzystać z tej usługi, należy zgłosić chęć wcześniej przez formularz na naszej stronie internetowej: https://airtable.com/shr6mfAW2QAHOg8KT, poczekać na potwierdzenie, a następnie dokonać opłaty.
 2. W przypadku braku wcześniejszego zapisu, nie gwarantujemy, że zapewnimy opiekę.
  Rezerwację usługi opieki można odwołać najpóźniej do godziny 8:00 w dniu umówionego terminu. W przypadku przekroczenia tego terminu, opłata nie podlega zwrotowi.
 3. W przypadku, gdybyśmy były zmuszone odwołać dyżur animatorki i nie damy znać przynajmniej 24 godziny przed początkiem dyżuru, zobowiązujemy się do ustalenia dodatkowego terminu według Waszych potrzeb lub podarujemy voucher na 3 godziny usługi opieki.
 4. Usługa opieki jest płatna wg cennika:
  1 godzina – 29 zł
  2 godziny – 43 zł
  3 godziny – 57 zł
 5. Podczas korzystania z usługi opieki nad dzieckiem, rodzic/opiekun cały czas musi pozostać w Osnowie.
 6. Maksymalna liczba dzieci, które mogą być jednocześnie pod opieką naszej animatorki to 6, chyba że wśród nich jest niemowlę, wówczas maksymalna liczba to 4.
 7. Nasze animatorki nie podają dzieciom jedzenia oraz nie przewijają ich.

Regulamin coworkingu

 1. Coworking to praca wspólnie, ale nie nad tym samym. Możemy mieć różne potrzeby, ale odnośmy się do siebie z szacunkiem i zgłaszajmy sobie nawzajem, gdy coś nam przeszkadza.
 2. Do dyspozycji Gości Osnowy są dwie drukarki: czarno-biała w zielonym (s)pokoju i kolorowa ze skanerem w kuchni. W razie wystąpienia jakichkolwiek awarii sprzętu, prosimy o zgłaszanie naszemu zespołowi.
 3. Sieć wifi jest dostępna po podaniu hasła, które znajdziecie na tablicy w holu.
 4. Nie ograniczamy możliwości korzystania z coworkingu tylko do zielonego (s)pokoju, ale zachęcamy do brania pod uwagę tego, że dzieci nie muszą być cicho 😉
 5. Nie oferujemy rezerwacji biurka na stałe, ani przechowywania sprzętu.
 6. Nie odpowiadamy za pozostawiony bez nadzoru sprzęt Gości.